اطلاعات نخ پنبه

نخ پنبه

مزیت‌این نخ

  • چون از الیاف طبیعی پنبه برای تولید این نخ استفاده شده است هیچگونه حساسیتی برای پا ایجاد نمی‌کند و اگر قصد تولیدجوراب دیابتی دارید حتما از رنگ سفید این نخ استفاده نمایید تا لکه خون رو سریع نشان دهد.
  • رنگبندی بسیار کاملی دارد.
  • جوراب بافته شده با آن بسیار شیک و زیبا دیده می‌شود.

عیب پنبه

جورابی که با این نوع نخ تولید میشود مقاومت کمتری دارد و به نسبت نخ‌های پلی استری زود پاره می‌شود اما مشتری حاضر است این شرط را بپذیرد تا پا در آن بسیار راحت باشد.

نکات هنگام خرید

اگر قصد خرید دارید حتما در نظر بگیرید که نخ مورد نظر با سیستم رینگ تولید شده باشد و اپن اند نباشد.

نخ رینگ به چهار صورت ۱. نخ معمولی ۳. نخ شانه شده ۳. نخ سوپر ۴. نخ کامپکت در بازار وجود دارد که بهترین آن اول کامپکت و بعد سوپر و بعد از آن نخ شانه شده پنبه است.

سیستم رنگرزی 

برای رنگرزی پنبه از رنگ‌های راکتیو استفاده می‌شود که ثبات شستشویی بسیار بالایی دارد و جوراب بافته شده با آن رنگ پس نمی‌دهد.

آزمایش تست سوختن

اگر قصد دارید بفهیمد نخی که خریدید و یا جورابی که خریدید پنبه است کافی‌ست مقداری از آن را با فندک آتش بزنید، اگر بوی کاغذ سوخته را داد و خاکستر بسیار نرمی به جا گذاشت محصول شما پنبه‌ای است.

تبدیل نخ آشغال به پنبه

جدیدا مد شده است که تولید کننده جوراب برای سود جویی جوراب را با نخ بازیافتی چینی تولید میکند و به آن نرم کن جوراب میزند در نتیجه زیر دست و نرمی آشغال ترین نخ شبیه به پنبه میشود و مشتری قافل از همه جا این آشغال‌ها را می‌خرد.

نخ پنبه مرسریزه شده چیست؟

دانشمندان روشی کشف کردند که با استفاد از قلیا میتوان کیفیت پارچه و نخ پنبه ای را بسیار افزایش داد که به این روش مرسریزه کردن پنبه می گویند و در ایران و جهان و در صنعت جوراب بافی جهان کاربرد فراوانی دارد. ما مقاله ای جدا در زمینه مرسریزه کردن پنبه گذاشتیم که برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This is a test site
Build with Digits